Wyraźnie Blizzard White
LANCER DDR5 jest również dostępny w kolorze Blizzard White dla tych, którzy chcą stworzyć wyraźnie biały komputer PC.
Nowy benchmark prędkości w pamięci do gier
XPG LANCER rozpoczyna erę DDR5 w pamięci do gier. Osiągając częstotliwości do 7200 MT/s, zapewni znaczny wzrost wydajności w grach i overclockingu.
Ulepszone zarządzanie energią
XPG LANCER DDR5 posiada wbudowany układ zarządzania energią (PMIC), który zwiększa stabilność zasilania. Niższe napięcie robocze sprawia, że LANCER jest bardziej energooszczędny niż DDR4.
Stabilność i niezawodność
Dzięki wbudowanemu kodowi korekcji błędów (ECC) moduł ten może korygować błędy w czasie rzeczywistym, zapewniając większą stabilność i niezawodność.
Wykonane z wysokiej jakości materiałów
Wysokiej jakości układy scalone i płytki drukowane zapewniają bezkompromisową wydajność i niezawodne podkręcanie, idealne dla wymagających graczy i overclockerów.
Targi AMD
Obsługa AMD EXPO (rozszerzone profile do przetaktowywania) i kompatybilność z najnowszymi platformami zapewniającymi niezawodność i stabilność.
Łatwe podkręcanie
Dzięki obsłudze technologii Intel XMP 3.0 możesz łatwo podkręcać komputer bez konieczności konfigurowania ustawień BIOS-u. Nie ma potrzeby wielokrotnego dostosowywania i dostrajania parametrów przetaktowywania.
QuikTips: DDR5 vs DDR4 - Wygląd
Moduły DDR5 U-DIMM mają takie same wymiary i liczbę pinów jak moduły DDR4. Najbardziej oczywistą różnicą jest położenie niezawodnego wycięcia. Ponadto DDR5 integruje rezystory I/O z rezystorami CMD/ADD. Ponadto wygląd modułów DDR5 jest czystszy niż DDR4. Ponadto pośrodku widać PMIC.
QuikTips: DDR5 kontra DDR4 - Wydajność
Największą zmianą jest znacznie wyższa przepustowość i częstotliwość. Moduły pamięci ADATA DDR5 zapewniają częstotliwości do 4800 MT/s i przepustowość 38,4 GB/s, czyli o 50% wyższą niż DDR4-3200. Maksymalna częstotliwość jest zwiększona 1,63 razy w porównaniu do DDR4.
QuikTips: DDR5 kontra DDR4 – architektura chipów
Moduły DDR5 zapewniają dwukrotnie większą pojemność niż DDR4 dzięki umieszczeniu większej liczby banków i grup banków. Ponadto podwojono także długość serii i pobieranie wstępne. Aby zapewnić integralność danych, zastosowano w nich technologię kodowania błędów (ECC).
QuikTips: DDR5 kontra DDR4 - tabela porównawcza
Ta tabela porównawcza specyfikacji pokazuje zalety pamięci DDR5.