Komputery gamingowe – często zadawane pytania

Czy na Rozetka.pl znajdę także tanie komputery gamingowe?

Jak najbardziej! W naszym asortymencie znajdziesz zarówno tanie komputery gamingowe, jak i te z najwyższej półki. Jeśli masz określony budżet, skorzystaj z opcji filtrowania wyników – znajdziesz je po lewej stronie. Zastosuj własne widełki cenowe, by znaleźć na przykład komputer gamingowy do 3000 lub komputer gamingowy do 4000 złotych albo w dowolnej innej kwocie.

Czy na komputery do gier udzielana jest gwarancja?

Oczywiście! Każde urządzenie objęte jest gwarancją producenta, a także rękojmią sprzedawcy – niektóre urządzenia mają przedłużony czas gwarancji (na przykład do 36 miesięcy), co jest świetną opcją, gdy zależy Ci na pewności, że Twój nowy sprzęt gamingowy będzie działał bez zarzutu przez maksymalnie długi czas.

Jak sprawdzić, czy komputer spełni wymagania sprzętowe wymagane przez daną grę?

Wystarczy sprawdzić wymagania sprzętowe podane przez wydawcę gry i porównać je z parametrami komputera. Zwróć uwagę na to, by weryfikować optymalne zalecane wymagania sprzętowe a nie minimalne – jeśli upatrzony komputer spełni jedynie minimalne kryteria, najprawdopodobniej gra będzie wymagała ustawienia niższych detali graficznych.

Komputery gamingowe, dzięki którym gra nabierze nowej jakości!

Gry komputerowe są coraz bardziej zaawansowane. Oszałamiająca oprawa graficzna, realistyczny wygląd postaci oraz wyśmienite animacje to elementy, które robią wrażenie na graczach, ale też stawiają coraz wyższe wymagania sprzętowe. Nic dziwnego, że komputery gamingowe muszą być coraz bardziej zaawansowane i wyposażone w odpowiednio dobrane podzespoły.

W tym dziale naszego asortymentu czekają na Ciebie komputery dla graczy w najróżniejszych konfiguracjach i wariantach. Znajdziesz tu zarówno tani PC do gier, który sprawdzi się jako urządzenie do gier o niższych wymaganiach sprzętowych, jak i komputery gamingowe z najwyższej półki, które nie tylko obsłużą najnowsze z produkcji, ale też będą wystarczająco wydajne dla gier, które dopiero powstaną.

Co cechuje dobry komputer stacjonarny gamingowy?

Komputer do gier musi dysponować odpowiednio dobranymi podzespołami. W tej roli nie sprawdzi się urządzenie ze zintegrowaną kartą graficzną i szczątkową pojemnością pamięci RAM. Choć w sprzedaży są obecne bardzo wydajne laptopy do gier, to jednak wybór najbardziej wymagających graczy pada z reguły na komputer stacjonarny gamingowy.

Jak go wybrać? Zwróć uwagę na:

  • Wydajny procesor nowej generacji – liczba rdzeni jest istotna, ale jeszcze ważniejsze jest to, by był to nowoczesny procesor, który posiada imponującą zdolność obliczeniową.
  • Zaawansowaną kartę graficzną – trudno wskazać najlepszą, ale celuj w komputer z kartą graficzną wyposażoną w wysoką pojemność pamięci, a także oferującą wysoki poziom taktowania. Dobrym wyznacznikiem jakości karty graficznej jest wysoka liczba rdzeni CUDA.
  • Optymalną ilość pamięci RAM – komputer stacjonarny gamingowy z prawdziwego zdarzenia powinien dysponować 16 GB pamięci RAM lub nawet 32 GB.
  • Obecność dysku SSD – w gotowym komputerze PC gamingowym nie może zabraknąć szybkiego dysku SSD (najlepiej montowanego na złączu M.2).

Pamiętaj o tym, że samodzielne składanie komputera gamingowego może być skomplikowane bez odpowiedniego doświadczenia – to dlatego dobrym pomysłem jest zakup gotowego zestawu PC w Rozetka.pl. To komputery o optymalnych konfiguracjach – każdy z podzespołów pasuje do pozostałych pod względem wydajności i specyfiki działania. Pamiętaj również o tym, że do czerpania pełnej przyjemności z gry potrzebny jest również dobry monitor, a monitory gamingowe także znajdziesz w naszej ofercie!

Szeroki wybór PC do gier, które w potyczkach online pozwolą Ci być zawsze o krok przed konkurencją

Sięgnij po komputer gamingowy dopasowany do Twoich oczekiwań. W asortymencie sklepu Rozetka.pl czekają na Ciebie urządzenia w najróżniejszych przedziałach cenowych:

  • Potrzebujesz rozwiązania budżetowego? Sięgnij po komputer gamingowy do 2000 zł. Nie będzie to konfiguracja z topowymi podzespołami, ale z powodzeniem wystarczy do grania w popularne gry o niższych wymaganiach sprzętowych.
  • Interesuje Cię wyższa wydajność w rozsądnej cenie? Opcją dla Ciebie może być komputer gamingowy do 5000 zł. Nie jest to jeszcze najwyższa półka cenowa, ale to rozsądny kompromis pomiędzy ceną i wydajnością. Urządzenia w tej cenie obsłużą najnowsze produkcje i zapewnią wystarczającą wydajność zarówno do gier sieciowych, jak i w trybie solo.
  • Masz do dyspozycji wyższą kwotę? Może zainteresują Cię topowe konfiguracje w cenie przekraczającej 10000 zł? Konfiguracje z najwyższej półki dysponują wydajnymi procesorami najnowszych generacji, jak również najnowszymi i najbardziej rozbudowanymi kartami graficznymi. Sięgając po sprzęt tego typu, możesz mieć pewność płynnej rozgrywki przy epickiej jakości detali i w najwyższej możliwej rozdzielczości.

Na Rozetka.pl znajdziesz najlepsze komputery dla graczy najlepszych marek

W tym dziale naszego asortymentu czekają na Ciebie komputery gamingowe z różnych półek cenowych i od wielu producentów. Możesz sięgnąć po sprzęt gamingowy tak znanych marek, jak Acer, Dell, Lenovo lub MSI albo zdecydować się na konfigurację budżetową od takich firm, jak NTT System lub HP.

Jeśli wybierzesz już konfigurację gamingową dla siebie, pamiętaj o tym, że sprzęt gamingowy to nie tylko komputer z monitorem, ale też dobrej klasy klawiatura. Niezbędnym uzupełnieniem zestawu są również myszki gamingowe, które można skonfigurować według własnych preferencji.

Komputery gamingowe

Wybranych 456 produktów

Pokaż więcej