Zasilacz iBOX Cube II 400W (ZIC2400W12CMFA)

Dodaj opinię

Kod:  378102372

Chłodzenie
  • Wentylator 120 mm

Zasilacz iBOX Cube II 400W (ZIC2400W12CMFA)

Dodaj opinię

Kod:  378102372

95,56

Dostępny

Gwarancja. 24 miesiące 

Opis

Zasilacz iBOX Cube II 400W będzie wydajny, zaspokoi potrzeby energetyczne naszych istniejących podzespołów, a przy tym jest cichy, co nie powoduje znacznych wibracji obudowy komputera. Duża średnica wentylatora sprawia, że ​​powierzchnia łopatek jest większa. Większe łopatki wentylatora wytwarzają większy przepływ powietrza niż mniejsze, które muszą obracać się znacznie szybciej, aby osiągnąć taki przepływ powietrza. Oznacza to, że wentylator zasilacza z dużymi łopatkami będzie pracował wolniej i ciszej.

Brak okablowania modułowego
W tego typu zasilaczach użytkownicy nie mają możliwości odłączenia przewodów, które nie będą używane podczas pracy komputera. Wybierając tego typu zasilacz, należy zwrócić uwagę na odpowiednią obudowę, która pozwoli umiejętnie ułożyć okablowanie i uniknąć efektu splątania. Dużo większy porządek zapewni jednak zasilacz modułowy, w którym z łatwością zdemontujesz nadmiar kabli. Wybór zależy oczywiście od osobistych preferencji użytkownika. Na rynku wciąż jest wiele zasilaczy, które nie oferują okablowania modułowego.

ATX
To najbardziej uniwersalny i powszechny standard zasilaczy komputerowych. Znalazło szerokie zastosowanie. Sprawdzi się zarówno w prostszych konfiguracjach przeznaczonych do pracy biurowej, jak i z urządzeniami dla graczy. Wysokość i szerokość tego typu zasilaczy określa norma. Długość zależy jednak od mocy urządzenia i rośnie proporcjonalnie. Jest to istotna kwestia przy wyborze odpowiedniej obudowy, którą należy dostosować do wymiarów zasilacza.

Aktywne chłodzenie
Aktywne chłodzenie jest bardzo skuteczne i dba o poprawną pracę komputera. Tym bardziej, że jest to obecnie standard. Jego wadą jest to, że pracuje nieco głośniej. Mały hałas można zmniejszyć instalując wentylatory o większej średnicy. Ten rozmiar sprawi, że będzie się kręcił wolniej. Warto rozglądać się także za urządzeniami wyposażonymi w wentylatory, których prędkość obrotowa jest dostosowana do temperatury urządzenia.

SCP
Zasilacz odpowiada za zasilanie podzespołów komputera. Parametry napięcia sieciowego są zmienne. SCP (zabezpieczenie przed zwarciem) - zabezpieczenie przed zwarciem. Jest aktywowany, gdy rezystancja w obwodzie jest niższa niż 0,1 oma. Zabezpieczenie to można znaleźć we wszystkich nowych i starych zasilaczach. W przypadku wykrycia zwarcia zasilanie zostanie natychmiast odcięte. Dzięki temu możemy być spokojni o podzespoły naszego komputera.

OPP OPP
(Power Overload Protection) chroni cały zasilacz przed przeciążeniem, a nie tylko poszczególne linie. To samo zabezpieczenie, które można spotkać pod inną nazwą to OLP – Over Load Protection. W obu przypadkach zasilanie zostanie odłączone, gdy pobór mocy przekroczy całkowitą moc zasilacza.

OCP
Jednym ze sposobów ochrony naszego sprzętu jest OCP (ochrona nadprądowa). Jest to zabezpieczenie przed przeciążeniem stabilizatora zbyt dużym prądem. Każda linia energetyczna jest monitorowana oddzielnie. W przypadku jakiegokolwiek przeciążenia następuje wyłączenie zasilania. OCP jest wymogiem standardu ATX12V.

OTP
OTP (Overheat Protection) chroni zasilacz przed przegrzaniem, które może wystąpić na skutek przeciążenia lub słabej cyrkulacji powietrza. Zasilanie zostanie wyłączone natychmiast, gdy temperatura osiągnie wartość graniczną. Ochrona OTP jest wymagana przez standard ATX12V.

OVP
OVP (Overvoltage Protection) – zabezpieczenie przed zbyt wysokim napięciem wyjściowym. Załącza się, gdy napięcie przekroczy wartość nominalną o 15%. Zabezpieczenie działa na każdą linię wyjściową zasilacza i wymaga standardu ATX12V. Dzięki temu ryzyko awarii podzespołów zasilających jest znacznie zmniejszone.

Pasywna korekcja współczynnika mocy

System PFC zapewnia korekcję współczynnika mocy, która minimalizuje straty w linii przesyłowej. W przypadku systemów pasywnych nie ma zmiany parametrów, gdyż są one zaprojektowane na stałe obciążenie. Wartość współczynnika mocy jest regulowana stałą wartością regulacji niezależnie od warunków panujących na urządzeniu. Współczynnik mocy mieści się w zakresie od 0,8 do 0,95. Z pewnością obecnie na rynku jest mniej zasilaczy pasywnych, ale wciąż mamy z czego wybierać.

Dodaj recenzję produktu

Oceń ten produkt
  • Źle
  • Słabo
  • Dobrze
  • Bardzo dobrze
  • Wspaniale
Wgraj filmik
Wgraj maksymalnie 5 filmików z Youtube

Dodaj zdjęcie

Przeciągnij pliki tutaj lub kliknij przycisk. Dodaj do 10 plików w formacie .jpg, .gif, .png, rozmiar pliku do 5 MB

Aby opublikować opinię, zaloguj się na swoje konto

W ciągu 7 dni roboczych opublikujemy Twoją opinię albo ją odrzucimy – jeżeli po weryfikacji uznamy, że opinia zawiera treści nielegalne lub niezgodne z Regulaminem zamieszczania opinii (punkt 3.9). Na przykład, odrzucamy opinie nieodnoszące się do opiniowanego Towaru, które mogą być obraźliwe, naruszające dobre obyczaje i prawa innych osób. O odrzuceniu opinii poinformujemy Cię na podany przez Ciebie adres e-mail, podając przyczyny odrzucenia opinii.

* Specyfikacje produktów i wyposażenie mogą ulec zmianie przez producenta bez powiadomienia.