DDR3
Standard pamięci RAM wykonanej w technologii 90 nm lub mniejszej. Umożliwia zastosowanie napięcia 1.5 V. Dzięki temu udało się uzyskać spadek poboru mocy aż o 40% w stosunku do DDR2, a także większą przepustowość. Pamięć DDR3 występuje w modułach nawet do 24 GB. To energooszczędne i relatywnie tanie rozwiązanie, które sprawdzi się przy obsłudze wielu wymagających gier i programów. Po ten standard nadal chętnie sięgają miłośnicy wirtualnej rozrywki, a także użytkownicy profesjonalni, ceniący wysoką wydajność.
Pojemność 8 GB
Pamięć RAM o pojemności 8 GB zagwarantuje wysoki komfort użytkowania przy wielu zastosowaniach. To doskonała propozycja dla osób, które na co dzień korzystają z zaawansowanego oprogramowania, gdyż komputer z powodzeniem wykona wiele operacji jednocześnie. Zadowoleni będą również gracze. Taki zasób pamięci pozwoli na zabawę przy wielu najnowszych tytułach. Ponadto system będzie działał szybko i sprawnie, co może być nieocenionym atutem przy pracy biurowej, gdzie efektywność ma znaczenie priorytetowe.
Podwójny moduł
Zakup podwójnego modułu pamięci RAM to rozwiązanie, które pozwoli uzyskać dużo wyższą wydajność. Instalacja dwóch kości może okazać się doskonałym pomysłem, gdy komputer nagle przestanie radzić sobie z wymagającymi grami, czy profesjonalnym oprogramowaniem do obróbki graficznej. Wystarczy umieścić pamięć w odpowiednich slotach na płycie głównej, aby znacznie poprawić komfort pracy. W szerokiej ofercie znajdziesz modele o różnych parametrach. Dzięki temu idealnie dobierzesz moduł do oczekiwanych zastosowań.
Opóźnienie CL9
Opóźnienie CAS latency określa czas, jaki upływa od momentu wysłania przez kontroler żądania a odczytem danych z kolumny pamięci. Parametr ten wraz z częstotliwością taktowania wpływa na komfort pracy i szybkość działania urządzenia. W przypadku CL9 wydajność stoi na znakomitym poziomie. Bez obaw można korzystać z bardzo zaawansowanych programów graficznych, a także wielu najnowszych gier. Ten rodzaj pamięci docenią nawet najbardziej wymagający użytkownicy, dla których wydajność stanowi najwyższy priorytet.
Napięcie 1.5 V
Napięcie to parametr, który mówi o wartości zasilania pamięci RAM. Aby praca komputera była stabilna, należy sprawdzić listę kompatybilnych modułów na stronie producenta płyty głównej. Napięcie 1.5 V często zasila pamięć o standardzie DDR3. Oznacza to spadek poboru mocy aż o 40% w stosunku do DDR2 oraz większą przepustowość. To doskonałe rozwiązanie dla osób, którym zależy na wysokiej oszczędności energii. Warto również podkreślić, że wiele modeli dostępnych jest w bardzo atrakcyjnej cenie.
Radiator
Właściwe chłodzenie podzespołów sprawi, że będziesz mógł dłużej cieszyć się ich pracą. Warto więc sięgnąć po pamięć RAM z radiatorem. To metalowa obudowa, która umożliwia rozpraszanie ciepła i ochronę modułu przed nadmiernym przegrzewaniem. Taka konstrukcja może okazać się bardzo przydatna, gdy pamięć pracuje przy bardzo wysokich temperaturach. Aby cieszyć się komfortową i bezawaryjną pracą sprzętu należy również zadbać o chłodzenie pozostałych elementów konfiguracji i odpowiedni przepływ ciepła wewnątrz obudowy.
Złącze DIMM
DIMM to typ złącza pamięci RAM, jakie można znaleźć na płycie głównej. Obecnie takie rozwiązanie spotkamy przy zdecydowanej większości modułów pamięci RAM. Konstrukcja opiera się na obustronnym ułożeniu styków złącza krawędziowego. Przy wyborze pamięci należy dokładnie zapoznać się ze specyfikacją płyty głównej i sprawdzić listę obsługiwanych standardów. Najbardziej popularna struktura DIMM złożona jest z 288 pinów i dotyczy pamięci DDR4. Natomiast w przypadku DDR3 oraz DDR2 stosuje się złącza 240-pinowe.