Wydajność dla nieskończonych możliwości dzięki PNY NVIDIA RTX 6000
Sposób, w jaki ludzie pracują, zmienia się dramatycznie, a rozproszone zespoły i pracownicy zdalni stają się nową normą. Artyści stoją w obliczu stale rosnącego zapotrzebowania na zróżnicowane i atrakcyjne wizualnie treści. Projektanci i inżynierowie dążą do tworzenia bardziej złożonych i wydajnych projektów w środowiskach opartych na podaży. Naukowcy, badacze i pracownicy służby zdrowia stoją przed niesamowitymi wyzwaniami, które wymagają szybkiego opracowywania rozwiązań w skali globalnej.
NVIDIA RTX 6000 Ada Generation została zaprojektowana tak, aby sprostać wyzwaniom współczesnych profesjonalnych przepływów pracy. Oparty na architekturze NVIDIA Ada Lovelace, RTX 6000 Ada łączy 142 rdzenie RT trzeciej generacji, 568 rdzeni tensorowych czwartej generacji i 18176 rdzeni CUDA z 48 GB pamięci graficznej, aby zapewnić grafikę AI nowej generacji i wydajność petaflopów, umożliwiając bezprecedensową akcelerację wizualizacji, AI, grafiki i obciążeń obliczeniowych. Stacje robocze RTX 6000 Ada zapewniają to, czego potrzebujesz, aby odnieść sukces w dzisiejszym bardzo złożonym środowisku biznesowym.
Kod korekcji błędów (ECC) w pamięci graficznej
Spełniaj rygorystyczne wymagania dotyczące integralności danych w aplikacjach o znaczeniu krytycznym z bezkompromisową dokładnością i niezawodnością obliczeń na stacjach roboczych.
Architektura NVIDIA Ada Lovelace
NVIDIA RTX 6000 Ada Generation to najpotężniejszy procesor graficzny dla stacji roboczych, oferujący wysoką wydajność, ray tracing w czasie rzeczywistym, obliczenia AI i profesjonalną wizualizację grafiki. Architektura NVIDIA Ada Lovelace, oparta na głównych ulepszeniach SM z procesora graficznego Ada Lovelace, zapewnia więcej rdzeni, wyższe częstotliwości taktowania i większą pamięć podręczną L2 dla większej wydajności w celu usprawnienia operacji ray tracingu, operacji na macierzach tensorowych i liczby klatek na sekundę dzięki DLSS 3.0.
Rdzenie CUDA
Rdzenie CUDA oparte na architekturze NVIDIA Ada Lovelace oferują ponad dwukrotnie wyższą przepustowość obliczeń zmiennoprzecinkowych pojedynczej precyzji (FP32) w porównaniu z poprzednią generacją, zapewniając znaczący wzrost wydajności w graficznych procesach roboczych, takich jak tworzenie modeli 3D i obliczenia dla takich obciążeń, jak symulacja komputerowa wspomagana inżynierią (CAE). RTX 6000 Ada obsługuje dwie główne ścieżki danych FP32, podwajając szczytowe operacje FP32.
Rdzenie RT trzeciej generacji
Układy GPU oparte na architekturze NVIDIA Ada Lovelace, która obejmuje silniki ray tracingu trzeciej generacji, zapewniają niesamowitą wydajność ray tracingu. Pojedyncza karta RTX 6000 Ada może renderować złożone, profesjonalne modele z fizycznie dokładnymi cieniami, odbiciami i załamaniami, zapewniając użytkownikom natychmiastowy wgląd w sytuację. Współpracując z takimi interfejsami API jak NVIDIA OptiX, Microsoft DXR i Vulkan ray tracing, systemy oparte na RTX 6000 Ada umożliwią prawdziwie interaktywne procesy projektowania, zapewniając natychmiastową informację zwrotną i niespotykany dotąd poziom produktywności. RTX 6000 Ada charakteryzuje się nawet 2-krotnie wyższą przepustowością przecięć trójkątów ray w porównaniu do poprzedniej generacji.
Rdzenie tensorowe czwartej generacji
Specjalizujący się w macierzach głębokiego uczenia, mnożeniu i operacjach matematycznych akumulacji, które są podstawą funkcji uczenia i wnioskowania w sieciach neuronowych, RTX 6000 Ada zawiera ulepszone rdzenie tensorowe, które przyspieszają więcej typów danych i nadal obsługują drobnoziarnistą funkcję strukturalnej rzadkości, która zapewnia ponad 2-krotnie większą przepustowość operacji na macierzach tensorowych w porównaniu z poprzednią generacją. Nowe rdzenie tensorowe będą akcelerować nowe tryby precyzji FP8. Niezależne ścieżki danych zmiennoprzecinkowych i całkowitoliczbowych umożliwiają bardziej wydajne obciążenia poprzez łączenie obliczeń i adresowanie obliczeń.
Silnik NVDEC piątej generacji
NVDEC doskonale nadaje się do transkodowania wideo i odtwarzania aplikacji do dekodowania w czasie rzeczywistym. Obsługiwane są następujące kodeki wideo do dekodowania z akceleracją sprzętową: MPEG-2, VC-1, H.264 (AVCHD), H.265 (HEVC), VP8, VP9 i AV1. Kodowanie wideo w 8K/60 będzie osiągalne dla profesjonalnej edycji wideo.
Silnik NVENC 8. generacji
NVENC może obsłużyć najbardziej złożone zadania kodowania wideo 4K lub 8K, aby zwolnić silnik graficzny i procesor do innych operacji. RTX 6000 Ada zapewnia lepszą jakość kodowania niż programowe kodery x264. RTX 6000 Ada wykorzystuje kodowanie wideo AV1, które jest o 40% bardziej wydajne niż kodowanie H.264 dla wideo 4K HDR. AV1 zapewnia lepszą jakość przy tej samej przepustowości.