Płyta serwerowa w formacie ATX
Płyta główna o uniwersalnym formacie ATX, której rozmiar pozwala podłączyć wiele podzespołów o różnym zastosowaniu. Jej odpowiednio duże wymiary zapewniają sporo przestrzeni na wszelkie podzespoły, jak i również na liczne gniazda rozszerzeń oraz złącza.
Najwyższa przepustowość dzięki pamięci DDR4
Standard pamięci RAM, który umożliwia zastosowanie napięcia 1.2 V. Dzięki temu udało się uzyskać spadek poboru mocy o 20% w stosunku do DDR3 oraz większą przepustowość. Ponadto użytkownicy mogą liczyć na funkcję cyklicznych kontroli nadmiarowych i wykrywanie przypadkowych błędów. Po pamięć DDR4 powinni sięgnąć osoby, oczekujące maksymalnej wydajności i dużej oszczędności energii.
4 sloty pamięci RAM
Na płycie serwerowej znalazło się miejsce na cztery sloty dla pamięci RAM, dzięki czemu będzie możliwe zastosowanie nawet czterech kości pamięci. Takie rozwiązanie w pełni wystarczy do mniej rozbudowanych konfiguracji, które do sprawnego działania serwera nie potrzebują dysponować dużą ilością pamięci operacyjnej.
Zadbaj o bezpieczeństwo swoich danych z technologią RAID
Płytę główną wyposażono w kontroler RAID, dzięki czemu możliwe będzie stworzenie na niej macierzy. To popularne rozwiązanie, które bywa wykorzystywane celem tworzenia kopii zapasowych i zabezpieczania danych, ale też po to, by połączone dyski oferowały większą przestrzeń wspólną i były odporniejsze na ewentualne awarie.
Korzystaj z najszybszych dysków dzięki dwóm złączom M.2
Korzystaj z szybkich i nowoczesnych dysków SSD podłączanych do złącza M.2. Na tej płycie głównej znajdują się dwa sloty M.2, a dzięki temu możliwe będzie podłączenie do niej dwóch dysków SSD o dowolnej pojemności. Dyski podłączane są krawędziowo, bezpośrednio do płyty głównej, ich wymiary są zminimalizowane, dzięki czemu nie zajmują zbyt wiele miejsca wewnątrz obudowy.
Szybki standard USB 3.2 Gen 2
Płytę główną wyposażono w złącze USB 3.2 Gen 2, wcześniej nazywane również USB 3.1 lub USB 3.1 Gen 2, które zapewnia szybki transfer danych nawet do 10 Gb/s. Ten popularny i rozpoznawalny standard złącza znajdziemy w większości laptopów czy też komputerów stacjonarnych. Wsteczna kompatybilność USB pozwala nam na podłączenie również do nowszych lub starszych standardów tego złącza.
Karta sieciowa z dwoma portami LAN 10/100/1000
Na płycie głównej znajduje się zintegrowana karta sieciowa z dwoma portami 10/100/1000, dzięki czemu możliwe będzie korzystanie z szybkiego łącza internetowego o przepustowości do 1 Gb/s. W środowisku serwerowym większa liczba portów LAN jest szczególnie praktyczna do sprawnego zarządzania siecią. Ostateczna przepustowość połączenia zależy od parametrów sieci.
Obsługa PCIe 4.0
PCI Express (PCIe) 4.0 zapewnia przepustowość 16 GT/s, dwukrotnie większą niż PCIe 3.0, oferując niższe zużycie energii, lepszą skalowalność linii i kompatybilność wsteczną. Serwerowe płyty główne ASUS P12R są gotowe do obsługi PCIe 4.0, aby obsługiwać zróżnicowaną gamę kart graficznych, pamięci masowej i sieci – umożliwiając elastyczną skalowalność dla wymagających lub rosnących obciążeń roboczych.
Procesory Intel Xeon E-2300
Małe firmy wymagają niezawodności i bezpieczeństwa, aby wspierać ich krytyczne potrzeby biznesowe i dane klientów. Procesory Intel Xeon E-2300, dostępne z maksymalnie ośmioma rdzeniami i współczynnikiem TDP do 95 W, zapewniają małym firmom niezbędną wydajność serwerów, możliwości rozbudowy i niezawodność w celu zaspokojenia krytycznych potrzeb biznesowych i klientów w zakresie danych.
HDMI w wysokiej rozdzielczości
Serwerowe płyty główne ASUS P12R są wyposażone w port HDMI 1.4 skierowany z procesora, aby zapewnić monitorowanie w wyższej rozdzielczości i łatwiejszą konserwację administratorom IT w środowiskach biznesowych. Port VGA skierowany z BMC jest również dostępny do monitorowania z dwoma wyświetlaczami.
ASUS ASMB10-iKVM
ASUS ASMB10-iKVM to najnowsze rozwiązanie do zarządzania serwerem firmy ASUS, oparte na chipsecie ASPEED 2600 działającym na najnowszym AMI MegaRAC SP-X. Moduł zapewnia różne interfejsy umożliwiające zarządzanie serwerem poza pasmem za pomocą WebGUI, Intelligent Platform Management Interface (IPMI) i Redfish API.
Centrum sterowania ASUS
ASUS Control Center (ACC) to scentralizowana i zintegrowana platforma zarządzania IT do monitorowania i kontrolowania serwerów, stacji roboczych i minikomputerów ASUS. ACC umożliwia zdalne aktualizacje systemu BIOS, monitorowanie wielu systemów za pomocą urządzeń mobilnych oraz aktualizacje oprogramowania i wysyłanie za pomocą jednego kliknięcia, co pozwala na łatwiejsze zarządzanie serwerem w dowolnej infrastrukturze IT.