Dostępny
164,36zł
Gwarancja. 24 miesiące oficjalnej gwarancji od producenta
Dostępny
164,36zł
Gwarancja. 24 miesiące oficjalnej gwarancji od producenta
Przy tego typu źródle zasilania użytkownicy nie mają możliwości odłączania kabli , które nie będą wykorzystywane do pracy komputera. Przy wyborze tego rodzaju zasilacza, przy wyborze tego typu zasilacza ważne jest, aby wziąć pod uwagę odpowiednią obudowę . Jednak znacznie większy porządek zapewni modułowy zasilacz, w którym w łatwy sposób można odłączyć niepotrzebne kable. Wybór zależy oczywiście od osobistych preferencji użytkownika. Jednak wiele zasilaczy dostępnych na rynku nie oferuje modułowego prowadzenia kabli.
Jest to najbardziej uniwersalny i najczęściej spotykany standard zasilaczy komputerowych. Znalazło szerokie zastosowanie. Sprawdzi się zarówno w prostych konfiguracjach przeznaczonych do użytku biurowego, jak i z urządzeniami gamingowymi. Wysokość i szerokość tego typu zasilaczy są standardowe. Długość zależy jednak od mocy urządzenia i rośnie proporcjonalnie. Warto to wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniego etui, które musi być dostosowane do wymiarów BZ.
Aktywne chłodzenie jest bardzo skuteczne i doskonale dba o prawidłową pracę komputera . Poza tym to nowoczesny standard. Jego wadą jest to, że jest nieco głośniejszy. Mały hałas można zmniejszyć instalując wentylatory o większej średnicy. Ten rozmiar sprawi, że będzie się kręcił wolniej. Warto też poszukać na rynku urządzeń wyposażonych w wentylatory, których prędkość obrotowa dopasowuje się do temperatury urządzenia . Im wyższa temperatura, tym szybszy obrót.
Zasilacz odpowiada za dostarczanie energii do podzespołów komputera. W zasilaczu występują wahania napięcia. SCP (Short Circuit Protection) to zabezpieczenie przed zwarciem . Jest on aktywowany, gdy w obwodzie wystąpi rezystancja poniżej 0,1 . Ochrona ta występuje we wszystkich nowych i starych zasilaczach. W przypadku wykrycia zwarcia zasilanie zostanie natychmiast odłączone. Dzięki temu możemy być spokojni o podzespoły naszego komputera.
OPP (Over Power Protection - ochrona przed przeciążeniem) chroni cały zasilacz przed przeciążeniem i nie ogranicza się do poszczególnych linii. Dokładnie takie samo zabezpieczenie, które można spotkać pod inną nazwą to OLP (Over Load Protection). W obu przypadkach zasilacz wyłącza się, jeśli pobór mocy przekracza całkowitą moc źródła zasilania.
Jednym ze sposobów zabezpieczenia naszego sprzętu jest OCP (Over Current Protection) . Jest to zabezpieczenie przed przeciążeniem stabilizatora zbyt dużym prądem. Każda linia energetyczna jest monitorowana oddzielnie. W przypadku jakiegokolwiek przeciążenia następuje odcięcie zasilania. OCP jest wymogiem standardu ATX12V .
OTP (ochrona przed przegrzaniem) chroni zasilacz przed przegrzaniem, które może nastąpić na skutek przeciążenia lub słabej cyrkulacji powietrza. Zasilanie zostanie natychmiast wyłączone, jeśli temperatura osiągnie wartość progową. Zabezpieczenie przed przegrzaniem wymagane jest przez standard ATX12V .
Zasilacz komputera to niezwykle ważne urządzenie, które odpowiada za zasilanie podzespołów. Kupując, należy zwrócić uwagę na określone rodzaje zabezpieczeń. UVP (Ochrona podnapięciowa) chroni przed niskim napięciem na liniach wejściowych . Chociaż ta usterka nie ma wpływu na możliwe uszkodzenia podzespołów, może mieć negatywny wpływ na ich optymalną pracę. Zdecydowanie warto wybrać zasilacz z UVP . Z pewnością zwiększy to komfort korzystania z komputera.
OVP (Overvoltage Protection) to ochrona przed zbyt wysokim napięciem wyjściowym . Załącza się, gdy napięcie przekroczy wartość nominalną o 15%. Zabezpieczenie działa na każdą linię wyjściową zasilacza i jest wymagane przez standard ATX12V . Zmniejsza to znacząco ryzyko awarii zasilanych podzespołów.
PFC zapewnia korekcję współczynnika mocy , która minimalizuje straty w sieci. W przypadku systemów pasywnych nie ma zmiany parametrów, gdyż są one zaprojektowane na stałe obciążenie. Wartość współczynnika mocy jest korygowana stałą wartością korekcji niezależnie od warunków panujących na pokładzie. Współczynnik mocy mieści się w zakresie od 0,8 do 0,95 . Obecnie na rynku jest znacznie mniej zasilaczy pasywnych, ale wciąż mamy z czego wybierać.
Zasilacz ATX 2.03 o mocy 500 W do podstawowych zestawów do gier. Wiele zabezpieczeń, w tym: UVP (pod napięciem) / OVP (nadmierne napięcie) / SCP (zwarcie) / OPP (przeciążenie) / OCP (nadmierne natężenie prądu) / OTP (termiczne) i AFC (automatyczna kontrola prędkości wentylatora). Posiada wyjmowaną wtyczkę zasilania (20+4), która umożliwia podłączenie go do płyt głównych z zasilaniem zarówno 20-pinowym, jak i 24-pinowym.
* Specyfikacje produktów i wyposażenie mogą ulec zmianie przez producenta bez powiadomienia.