DDR4
Standard pamięci RAM, który umożliwia zastosowanie napięcia 1.2 V. Dzięki temu udało się uzyskać spadek poboru mocy o 20% w stosunku do DDR3 oraz większą przepustowość. Ponadto użytkownicy mogą liczyć na funkcję cyklicznych kontroli nadmiarowych i wykrywanie przypadkowych błędów. Po pamięć DDR4 powinny sięgnąć osoby, oczekujące maksymalnej wydajności i dużej oszczędności energii. Wśród nich będą gracze, a także użytkownicy korzystający z profesjonalnego oprogramowania do obróbki graficznej.
Pojemność 32 GB
Pamięć RAM o pojemności 32 GB sprawdzi się idealnie podczas obsługi bardzo zaawansowanych programów. Tak wyposażony komputer błyskawicznie wykona wiele skomplikowanych operacji, gwarantując maksymalną wydajność i poczucie komfortu pracy. To również idealne rozwiązanie dla wszystkich entuzjastów wirtualnej rozrywki, którzy sięgają po najnowsze gry, oczekując płynnej zabawy bez najmniejszych kłopotów technicznych. Ten moduł pamięci opracowano z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach.
Podwójny moduł
Zakup podwójnego modułu pamięci RAM to rozwiązanie, które pozwoli uzyskać dużo wyższą wydajność. Instalacja dwóch kości może okazać się doskonałym pomysłem, gdy komputer nagle przestanie radzić sobie z wymagającymi grami, czy profesjonalnym oprogramowaniem do obróbki graficznej. Wystarczy umieścić pamięć w odpowiednich slotach na płycie głównej, aby znacznie poprawić komfort pracy. W szerokiej ofercie znajdziesz modele o różnych parametrach. Dzięki temu idealnie dobierzesz moduł do oczekiwanych zastosowań.
Napięcie 1.35 V
Wybór pamięci RAM o odpowiednim napięciu to jeden z ważnych czynników, zapewniających stabilne działanie komputera. Aby sięgnąć po kompatybilne rozwiązanie, należy sprawdzić listę obsługiwanych modułów pamięci RAM przez płytę główną. Pamięć RAM z napięciem 1.35 V to najczęściej DDR4, lecz w ofercie nie brakuje również kości DDR3L, przeznaczonych na pokłady notebooków. Niskonapięciowe jednostki zapewnią dużą energooszczędność, co może mieć kluczowe znaczenie przy częstym korzystaniu z komputera.
Radiator
Właściwe chłodzenie podzespołów sprawi, że będziesz mógł dłużej cieszyć się ich pracą. Warto więc sięgnąć po pamięć RAM z radiatorem. To metalowa obudowa, która umożliwia rozpraszanie ciepła i ochronę modułu przed nadmiernym przegrzewaniem. Taka konstrukcja może okazać się bardzo przydatna, gdy pamięć pracuje przy bardzo wysokich temperaturach. Aby cieszyć się komfortową i bezawaryjną pracą sprzętu należy również zadbać o chłodzenie pozostałych elementów konfiguracji i odpowiedni przepływ ciepła wewnątrz obudowy.
Złącze UDIMM
UDIMM to typ złącza pamięci RAM, jakie często możemy znaleźć na płycie głównej. Specjalny slot umożliwia instalację pamięci niebuforowanej. Oznacza to, że dostęp do niej można uzyskać bezpośrednio przez kontroler pamięci w komputerze. Gdy podczas pracy pojawi się żądanie zapisu lub odczytu, ów kontroler korzysta z modułu RAM i zapisuje na nim informacje lub je odczytuje. Przed zakupem należy zapoznać się ze specyfikacją płyty głównej, aby sprawdzić, jakiego typu kość pamięci można zainstalować.